2013 Virginia Mason US Youth Soccer Washington State Championships
Team Schedules - Boys Under 15
Flight Notice:
BU15 Roster Freeze Date: December 31st at 5:00 pm

If you decide to re-schedule before the scheduled game, the roster freezes on the date you play the game. Check with your association or club registrar for their freeze date as it can be earlier so they can complete adds/transfers and player card printing before the State's roster freeze date.


Wildcards are determined by the total number of points divided by the number of games played.
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C      


Advancing to Next Round :  top  2  place team(s) from each Bracket and  2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A2 : SNOHOMISH UNITED BLACK104101034 3  12  13 
 A1 : Crossfire Premier B97-James9104932 3  17  21 
 A3 : 3 Rivers SC 97 Robles042915 1  -2  7 
 A5 : Portugal148013 1  -14  3 
 A4 : Nortac Colibri Pablo00022 0  -13  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : Crossfire Premier B97-Schmetzer8810026 3  6  9 
 B1 : WPFC B97 Black919423 2  3  6 
 B5 : FC Spokane B97 Black509822 2  1  5 
 B3 : Whatcom FC Rangers Gold/Conway154919 1  1  6 
 B4 : Washington Rush B97 Nike 2011-201200000 0  -11  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Seattle United B97 Copa101091039 4  21  22 
 C2 : Eastside FC Boys 97 Red0010919 2  0  5 
 C3 : SSC Shadow B97-A809118 2  -2  4 
 C4 : PacNW 97 Maroon00909 1  -7  5 
 C5 : NWN B97 RED80109 1  -12  2 

Bracket - Saturday, January 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1039  Redmond High School  01:00 PM  HS A1 vs A5Crossfire Premier B97-James 10 vs.Portugal1

Bracket - Sunday, January 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1043  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  3 B1 vs B4WPFC B97 Black 2 vs.Washington Rush B97 Nike 2011-20120
 1044  Whatcom Community College  11:00 AM  1 B3 vs B2Whatcom FC Rangers Gold/Conway 1 vs.Crossfire Premier B97-Schmetzer2
 1041  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  1 A3 vs A23 Rivers SC 97 Robles 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK3
 1037  Redmond High School  01:00 PM  HS A1 vs A4Crossfire Premier B97-James 7 vs.Nortac Colibri Pablo0
 1056  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  5 C3 vs C2SSC Shadow B97-A 1 vs.Eastside FC Boys 97 Red0

Bracket - Saturday, January 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1045  Marymoor Park  10:00 AM  6 B2 vs B1Crossfire Premier B97-Schmetzer 2 vs.WPFC B97 Black1
 1052  Lynnwood High School  04:00 PM  3 C5 vs C3NWN B97 RED 1 vs.SSC Shadow B97-A0

Bracket - Sunday, January 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1046  Kasch Park #1  09:00 AM  3 B4 vs B2Washington Rush B97 Nike 2011-2012 0 vs.Crossfire Premier B97-Schmetzer5
 1059  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 C4 vs C3PacNW 97 Maroon 0 vs.SSC Shadow B97-A2

Bracket - Saturday, January 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1033  Snohomish High School  11:00 AM  Stdm A2 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK 1 vs.Crossfire Premier B97-James1
 1054  Preston Park  11:00 AM  2 C2 vs C1Eastside FC Boys 97 Red 0 vs.Seattle United B97 Copa4
 1038  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  1 A3 vs A53 Rivers SC 97 Robles 1 vs.Portugal1
 1042  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  5 B5 vs B3FC Spokane B97 Black 2 vs.Whatcom FC Rangers Gold/Conway2

Bracket - Sunday, January 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1034  TBD   --    --  A4 vs A2Nortac Colibri Pablo 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK3
 1040  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  1 A3 vs A13 Rivers SC 97 Robles 2 vs.Crossfire Premier B97-James3
 1055  Warren G. Magnuson Park  02:15 PM  6 C1 vs C5Seattle United B97 Copa 7 vs.NWN B97 RED0
 1049  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 B1 vs B5WPFC B97 Black 2 vs.FC Spokane B97 Black0
 1057  Hazen High School  05:30 PM  1 C4 vs C2PacNW 97 Maroon 0 vs.Eastside FC Boys 97 Red3

Bracket - Saturday, January 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1053  Lynnwood High School  11:40 AM  3 C5 vs C4NWN B97 RED 1 vs.PacNW 97 Maroon5
 1060  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  5 C3 vs C1SSC Shadow B97-A 1 vs.Seattle United B97 Copa5
 1032  First Creek Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A5Nortac Colibri Pablo 0 vs.Portugal1
 1047  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  5 B5 vs B4FC Spokane B97 Black 2 vs.Washington Rush B97 Nike 2011-20120
 1050  Whatcom Community College  05:00 PM  1 B3 vs B1Whatcom FC Rangers Gold/Conway 1 vs.WPFC B97 Black1

Bracket - Sunday, January 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1036  First Creek Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A3Nortac Colibri Pablo 2 vs.3 Rivers SC 97 Robles4
 1051  Caverlero Mid-High School  11:00 AM  1 B4 vs B3Washington Rush B97 Nike 2011-2012 0 vs.Whatcom FC Rangers Gold/Conway2
 1035  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A2 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK 6 vs.Portugal0
 1048  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 B2 vs B5Crossfire Premier B97-Schmetzer 0 vs.FC Spokane B97 Black1
 1058  Miller Playfield  05:15 PM  1 C1 vs C4Seattle United B97 Copa 6 vs.PacNW 97 Maroon0
 1061  Preston Park  07:00 PM  1 C2 vs C5Eastside FC Boys 97 Red 2 vs.NWN B97 RED0

Quarter Final - Sunday, February 03, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1003  Marymoor Park  01:00 PM  3 Crossfire Premier B97-Schmetzer 1
- 6PK  
vs.FC Spokane B97 Black2
- 7PK
 1005  Genesee Park and Playfield  01:00 PM  Low Seattle United B97 Copa 5
- 2PK  
vs.Crossfire Premier B97-James5
- 3PK
 1004  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm SNOHOMISH UNITED BLACK 1 vs.Whatcom FC Rangers Gold/Conway0
 1006  Preston Park  06:00 PM  2 Eastside FC Boys 97 Red 2
- 4PK  
vs.WPFC B97 Black1
- 1PK

Semi-Final - Saturday, February 09, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1001  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 FC Spokane B97 Black 0 vs.Crossfire Premier B97-James1
 1002  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 SNOHOMISH UNITED BLACK 3 vs.Eastside FC Boys 97 Red1

Final - Sunday, February 10, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1000  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 SNOHOMISH UNITED BLACK 0 vs.Crossfire Premier B97-James3






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.